پایگاه وبلاگ نویسان ارزشی

تواشیح و دعا

بازتاب تظاهرات ضدبریتانیایی مقابل سفارت روباه پیر


رسانه های غربی نوشتند: دانشجویان ایرانی توانستند صدای خود را به سلطه‌گران و سیاستمداران غربی برسانند که «ما با هیچ کس شوخی نداریم.»

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل «خبرگزاری دانشجو» به نقل از پایگاه خبری سی. ان. ان، این خبرگزاری تیتر خبر خود را به تظاهرات دانشجویان کشورمان در مقابل سفارت بریتانیا اختصاص داد.

رسانه «سی. ان. ان» در تحلیل خود از دلیل این اعتراض، کارشکنی انگلستان در روابط بین الملل علیه ایران را به عنوان اصلی ترین عامل خشم دانشجویان ایرانی اعلام کرده است.

این خبرگزاری عنوان کرده است: دانشجویان ایرانی برای اخراج هر چه سریعتر سفیر انگلستان از کشورشان در مقابل سفارتخانه این کشور دست به تظاهرات زده اند.

«سی. ان. ان» در جای دیگر اضافه کرده است: دانشجویان ایرانی به سفیر انگلستان پیغام داده اند که هر چه زودتر به خانه ات بازگرد.

این خبرگزاری به اظهارات دانشجویان ایران که همسو با دولت ایران است، اشاره و اضافه کرده است: دانشجویان ایرانی این انفعالات دولت بریتانیا را «نامتعادل» و «مملو از انگیزه های سیاسی» دانسته اند.

همچنین این خبرگزاری با یکسان دانستن مشی دانشجویان و دولت جمهوری اسلامی ایران، بر این شعار دانشجویان که «ما در مقابل هر کشوری که اقدامات ضدایرانی انجام دهد ایستادگی خواهیم کرد» تاکید کرده است.

منبع

تاریخ ارسال: سه‌شنبه 8 آذر 1390 ساعت 10:58 ب.ظ | نویسنده: وجدانے | چاپ مطلب 0 نظر